TAVASZI OLASZ RAPSZÓDIA

Tavak, villák, városok
Időpont: 2026. május 22-25.
Részvételi díj: 169.900 Ft/fő
Ellátás: reggeli
Félpanziós felár: 40.000 Ft/fő
Egyágyas felár: 52.000 Ft/fő
Belépők: kb. 80 EUR/fő

Szolgáltatások: autóbuszos utazás, szállás reggelivel, kísérő idegenvezető, útlemondási biztosítás

A részvételi díj nem tartalmazza: a biztosítást, melynek kedvezményes díja módozatonként: ATLASZ Classic 730 Ft/fő/nap; Prémium 950 Ft/fő/nap.

1. nap: Indulás a kora reggeli órákban, utazás Szlovénián keresztül Olaszországba. Első állomásunk a többszáz éves, máig működő vízimalmairól híres Borghetto, mely Itália legszebb falvainak egyike. Sétálunk a hangulatos középkori utcákon, közben hallgatjuk a vízesések zuhogását, a bátrabbak felsétálhatnak a közeli várromhoz is, ahonnét páratlan kilátás nyílik a környékre. Szállás Milánó környékén (3 éj). (kb. 1000 km)

2. nap: Reggeli után Lombardia tartomány egyik legkülönlegesebb látnivalóját keressük fel. Ellátogatunk a reneszánsz stílusban épült Certosa di Pavia kolostoregyütteshez, amely Olaszország egyik legnagyobb és legimpozánsabb templomával büszkélkedhet. A monumentális építmény méltán sorolható Európa legszebb kolostorai közé – díszes homlokzata, gazdag művészeti részletei és békét árasztó hangulata garantáltan felejthetetlen élményt nyújt. Délután Lombardia fővárosát, Milánót fedezzük fel. Városnéző sétánk során láthatjuk Olaszország harmadik legnagyobb templomát, a Dómot, amelyen közel 600 éven át dolgoztak kiváló mesterek és művészek, a Sforza-várkastélyt és a világhírű operaházat, a Scalát is. Az esti órákban felfedezzük Milánó lagúnáját, a Navigli Grandét, a hangulatos csatornaparton sétálva megismerjük a város karakteres arcát, élvezhetjük a környék pezsgő atmoszféráját. (kb. 100 km)

3. nap: A lenyűgöző Villa del Balbianello, Olaszország egyik legromantikusabb és legismertebb villája. A 18. században épült nemesi rezidencia teraszairól páratlan kilátás nyílik a Comói-tóra és az Alpokra. Gondozott kertjeiben csodás szobrok és buja mediterrán növényzet között sétálhatunk. Hangulatos környezete számos film forgatási helyszínéül is szolgált – többek között a Csillagok háborúja és a Casino Royale néhány jelenetét is itt forgatták.  A délutánt Comóban, a „selyemvárosban” töltjük, mely a festői Comói-tó partján fekszik. A város fő látványossága a lenyűgöző dóm, gótikus homlokzatával és a 17. századi kupolájával. Sétálunk a hangulatos történelmi belvárosban, a Piazza San Fedele környékén, ahol a középkor atmoszférája ma is él. (kb. 200 km)

4. nap: Hazaindulás a kora reggeli órákban, útközben megtekintjük a híres olasz építész, Palladio egyik mesterművét, a Villa Emót, amely letisztult formáival és tökéletes arányaival az antik római építészet szellemiségét idézi. Treviso a „vizek és a tiramisu” városa, sétánk során felfedezzük a történelmi belváros nevezetességeit: a Palazzo dei Trecentót, a San Nicolo-templomot, a dómot és a Battisterót, valamint a város hangulatos főterét. Hazautazás rövid pihenőkkel, érkezés a késő esti órákban. (kb. 1000 km)

Biztosítjuk (min. 4 fő esetén) a felszállást (transzfer vagy csatlakozás) az alábbi városokban: Budapest, Győr, Keszthely, Körmend, Lenti, Miskolc, Mosonmagyaróvár, Nagykanizsa, Sopron, Szombathely, Tatabánya,  Zalaegerszeg